Ocieplenie domu szkieletowego pianką - jakie korzyści za tym przemawiają?

Data publikacji:
Data aktualizacji:
Ocieplenie domu szkieletowego - dlaczego warto?
Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się energooszczędne i ekologiczne konstrukcje jednorodzinnych obiektów mieszkalnych. Domy tego typu wymagają jednak odpowiedniej termoizolacji. Sprawdź, jaki materiał ociepleniowy sprawdzi się w tej roli najlepiej.

Ocieplanie domu szkieletowego

Domy szkieletowe wznoszone są zgodnie z technologią szkieletów drewnianych. Są lekkie, stosunkowo tanie i łatwe do przebudowy, czym zaskarbiły sobie sympatię osób ceniących zmiany i wartości ekologiczne. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej ochronie takiego domu przed wilgocią, wiatrem i zmianami temperatur – nie możesz więc zapomnieć o dokładnym ociepleniu domu szkieletowego.

Nieodpowiednie ocieplenie domu szkieletowego, zastosowanie nieprawidłowo dobranych materiałów czy brak zachowania ciągłości izolacji powodują liczne problemy w kwestii termoizolacji domu. Zawilgocenie, a w jego konsekwencji tworzenie się pleśni, niska temperatura we wnętrzach w zimie i upał w lecie to tylko niektóre z niedogodności, które mogą Cię spotkać wówczas, gdy zastosujesz nieodpowiednie ocieplenie domu szkieletowego. Zadbaj więc o to, aby mikroklimat w budynku był jak najbardziej przyjazny.

Izolacja domu szkieletowego a bezpieczeństwo

Dom budowany w systemie szkieletowym montowany jest na płycie fundamentowej, na której wznoszona jest konstrukcja obiektu. Następnie szkielet jest obudowywany z zewnątrz i od wewnątrz. Warstwę termoizolacyjną umieszcza się między warstwami obudowy lub na ścianie zewnętrznej. Odpowiednia warstwa termoizolacyjna dzięki swoim właściwościom doskonale chroni dom przed ucieczką ciepła, nie obciążając jego konstrukcji.

Domy jednorodzinne, wznoszone w systemie szkieletowym szybko tracą ciepło i równie szybko się nagrzewają. Ok. 40% ciepła w budynku tego typu wydostaje się właśnie przez ściany, dlatego podczas ocieplania domu to na nich powinieneś skupić największą uwagę. Pianka poliuretanowa jest w 100% bezpieczna dla mieszkańców. Jest materiałem samogasnącym – co minimalizuje skutecznie zagrożenia w kontakcie z ogniem. Nie magazynuje się w nim wilgoć, nie ma więc zagrożenia rozwoju pleśni czy grzybów.

Ocieplenie domu szkieletowego pianką PUR

Prawidłowe ocieplenie domu szkieletowego pianką to redukcja hałasu

Właściwości pianki poliuretanowej pozwalają sklasyfikować ją jako jeden z najlepszych materiałów termoizolacyjnych. Materiał wypełnia wszystkie wolne przestrzenie, dzięki czemu eliminuje możliwość powstawania mostków termicznych Do ocieplania domów o konstrukcji szkieletowej doskonale sprawdzi się pianka otwartokomórkowa, np. Purios E, o wysokich zdolnościach termoizolacyjnych. Produkt sprawdzi się jako izolator akustyczny – wyciszy dom, pochłaniając wszelkie hałasy, które docierają z głośnej ulicy lub zza ściany sąsiedniego pokoju.

Pianka PUR nie obciąża konstrukcji domu tak jak inne materiały izolacyjne. Ponadto, aplikuje się ją między krokwiami, co stanowi dodatkowe usztywnienie drewnianych elementów budowli. Dzięki temu efektywnie wygłusza hałasy, co sprawdzi się w szczególności w obiektach z dużą liczbą pomieszczeń oraz okien. Pianka jest materiałem bezspoinowym, łatwym w aplikacji i niezwykle wytrzymałym – to najlepszy wybór do termoizolacji domu.