Izolacja pianą w województwie zachodniopomorskim – długoterminowe korzyści

Zalety izolacji natryskowej dachu, poddasza, stropów czy nawet całych budynków, są znane od bardzo dawna. Jest to metoda szybka, relatywnie tania, bezpieczna i przede wszystkim uniwersalna. Można ją stosować zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Materiałem izolacyjnym, na który warto zwrócić szczególną uwagę, jest piana PUR w dwóch wariantach – otwartokomórkowym oraz zamkniętokomórkowym.
Pianka otwartokomórkowa służy w głównej mierze do izolacji poddaszy i stropów. To lekka, paroprzepuszczalna piana, przypominająca swoją strukturą gąbkę, która szybko pęcznieje tuż po aplikacji, szczelnie wypełniając wszystkie dostępne przestrzenie. Jej współczynnik przewodzenia ciepła jest porównywalny z innymi popularnymi materiałami stosowanymi do termoizolacji poddaszy oraz stropów.

Pianka zamkniętokomórkowa posiada lepsze właściwości izolacyjne od otwartokomórkowej. Jest bardziej gęsta, a także odporna na działanie wody. Jej lambda wynosi ok. 0,020 W/(m·K). Jest także odporna na obciążenia statyczne oraz dość sztywna. Oznacza to, że można jej używać nie tylko do izolacji stropów czy poddaszy, lecz także posadzek oraz fundamentów.

Ile kosztuje wykonanie termoizolacji w Szczecinie i pozostałych miejscowościach w województwie zachodniopomorskim?

Cena za prace termoizolacyjne może zależeć od kilku czynników. Wielkość powierzchni roboczej, stosowana technologia, stopień trudności wykonywanych prac itp. – kryteria są takie same w całym kraju. Nie ma znaczenia, czy mówimy o województwie zachodniopomorskim, czy też o pozostałych regionach. Najczęściej koszt docieplenia 1 metra kwadratowego powierzchni wynosi od 50-60 złotych wzwyż.

Dlatego jeżeli mieszkasz w województwie zachodniopomorskim i poszukujesz profesjonalistów, którzy wykonają dla Ciebie natryskową izolację pianą PUR, skorzystaj z formularza kontaktowego. Nasi specjaliści natychmiast się do Ciebie odezwą.

Zapraszamy!