O nas

Purinova to producent systemów poliuretanowych Purios oraz polioli poliestrowych. Od wielu lat rozwijamy własne know-how i wdrażamy nowoczesne technologie na międzynarodowych rynkach.

Purinova - Producent systemów poliuretanowych PURIOS

Serce produkcji systemów Purios mieści się w Bydgoszczy. Purinova to oprócz parku maszynowego, zbiorników i reaktorów przede wszystkim zespół ludzi z bogatym doświadczeniem w branży poliuretanowej. Nowoczesna branża chemiczna wymaga podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz szerokich kompetencji na światowym poziomie - taka jest Purinova!

Produkujemy średnio około 25 000 ton systemów poliuretanowych i 65 000 ton polioli poliestrowych na rok.

Profesjonalne rozwiązania naszej firmy znajdują szerokie zastosowania w przemyśle budowlanym, chłodniczym czy motoryzacyjnym. Produkty Purinova sprawdzają się na wielu międzynarodowych rynkach zdobywając uznanie wśród rosnącej liczby klientów.

Czy szukasz producenta systemów natryskowych PUR?

Purinova jest wiodącym polskim producentem systemów poliuretanowych i polioli poliestrowych. Jesteśmy nowoczesnym przedsiębiorstwem z wieloma patentami, zlokalizowanym w centralnej Polsce, w Bydgoszczy. Nasze produkty znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak przemysł samochodowy, budownictwo czy np. produkcja mebli. Oferujemy usługi produkcji kontraktowej dla naszych klientów z całego świata. Dzięki nowoczesnemu zapleczu badawczo-rozwojowemu, jako producent piany PUR, możemy zaoferować indywidualne rozwiązania zgodnie z Państwa potrzebami. Posiadamy wiele patentów i certyfikatów, które potwierdzają nasze wysokie standardy jakości.

Mogą Państwo wybierać spośród różnych rodzajów pianek, które produkujemy, w tym systemy otwartokomórkowej (PU), zamkniętokomórkowej (PUR) i retykulowanej gumy piankowej, która jest również znana jako pianka viscoelastyczna (tzw. memory). Ta ostatnia została przez nas opracowana i charakteryzuje się zdolnością powrotu do swojego pierwotnego kształtu po pewnym czasie od odkształcenia. Nasz zespół pomoże Państwu znaleźć najlepsze rozwiązanie, które spełni Państwa oczekiwania!

Proszę skontaktować się z nami już dziś, jeśli potrzebują Państwo więcej informacji o naszych produktach!

Zobacz jak pracujemy w Purinova

Dowiedź się więcej o nas: purinova.com