Termoizolacja natryskowa w województwie warmińsko-mazurskim – konieczna na chłodniejsze pory roku

Nie jest tajemnicą, że najwięcej ciepła z domu „ucieka” przez dach oraz ściany. Docieplanie ścian nikogo obecnie nie dziwi – jest to standardowa praktyka zarówno w budynkach jedno-, jak i wielorodzinnych. Podobnie jest z poddaszami użytkowymi. Jednak niewielu inwestorów decyduje się na termoizolację strychu czy samego dachu. Co w prosty sposób prowadzi do powstawania mostków termicznych, a w skrajnych przypadkach do gromadzenia się nadmiaru wilgoci na ścianach. A stąd krótka droga do pojawienia się wykwitów pleśni.

Prawidłowo przeprowadzone ocieplenie dachu i poddasza pianką otwartokomórkową w zasadzie eliminuje ryzyko powstawania mostków termicznych. Podobnie jest z pianą zamkniętokomórkową. Odpowiednio aplikowana, równie dobrze wypełnia wszystkie wolne przestrzenie czy nierówności, jak piana otwartokomórkowa.

Poza tym piana otwartokomórkowa jest paroprzepuszczalna. Z kolei piana zamkniętokomórkowa nie przepuszcza pary ani wody. W takich regionach, jak Warmia i Mazury, gdzie w skali roku jest odrobinę chłodniej i bardziej wilgotno, niż w innych częściach kraju, powyższe właściwości termoizolacji są bardzo pożądane.

Ocieplenie domu w Warmińsko-Mazurskiem? Tylko z pianą Purios!

Dlatego jeśli mieszkasz w Olsztynie, Ełku, Elblągu czy w innej miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim i planujesz ocieplić dom, izolacja natryskowa w postaci piany PUR Purios będzie dla Ciebie optymalnym wyborem. Szczególnie w sytuacji, gdy za wykonanie prac będą odpowiadać poleceni przez nas specjaliści.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami już dziś! Posłużymy radą, ustalimy strategię docieplania, a następnie polecimy profesjonalistów, którzy wykonają wszystkie prace zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.

Zapraszamy!