Izolacja pianą w Kielcach i w pozostałych miejscowościach województwa świętokrzyskiego – ochrona nie tylko przed niskimi temperaturami

Na początek kilka oczywistości: natryskowa izolacja poddasza pianą PUR chroni nie tylko przed niskimi, lecz także przed wysokimi temperaturami spowodowanymi nagrzaniem się pokrycia dachowego. Ponadto prawidłowo zaaplikowana piana doskonale wypełnia wszystkie wolne przestrzenie w więźbie dachowej, tym samym chroniąc poddasze przed obecnością wilgoci czy chłodnych podmuchów wiatru. W regionach, w których silny wiatr jest dość często spotykanym zjawiskiem pogodowym, każda dodatkowa ochrona jest na wagę złota.

Ocieplenie poddasza pianką otwartokomórkową Purios niesie za sobą jeszcze jedną dużą korzyść. Otóż jest to materiał paroprzepuszczalny, w którym nie gromadzi się wilgoć. Tym samym jeżeli więźba dachowa jest odpowiednio przygotowana, izolacja pianką PUR będzie optymalnym wyborem. Jeżeli dodatkowo zastosujecie ten materiał zgodnie z naszymi zaleceniami, to będzie on spełniał swoją rolę nawet przez 25 lat.

Rzecz jasna w ofercie produktów Purios można znaleźć również pianę zamkniętomórkową, stosowaną głównie do termoizolacji ścian, posadzek czy fundamentów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć tego materiału również do zaizolowania poddasza, tym niemniej piana otwartokomórkowa wydaje się być w tym przypadku lepszym wyborem.

Ocieplenie dachu, poddasza lub domu w województwie świętokrzyskim

Dlatego jeżeli mieszkasz w Kielcach, Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim czy innej miejscowości w regionie i planujesz przeprowadzenie termoizolacji swojego domu, skorzystaj z naszego formularza kontaktowego. Posłużymy radą i wybierzemy dla Ciebie optymalną opcję, zarówno pod względem ceny, jak i materiału dociepleniowego.

Zapraszamy!