Ocieplenie dachu na Śląsku – równie przydatne zimą, jak i latem

Na początek oczywistość – klimat na Śląsku nie jest jednolity. W górzystych okolicach Cieszyna czy Żywca średnia roczna temperatura jest mimo wszystko odrobinę niższa, niż w rejonie Częstochowy czy w powiecie gliwickim. Nie oznacza to jednak, że izolacja natryskowa w cieplejszych regionach Śląska jest złym pomysłem. Wręcz przeciwnie – tam też są mroźne i wietrzne zimy oraz deszczowe wiosny. A jak lepiej zabezpieczyć dom przed wilgocią oraz „ucieczką” ciepła, niż za pomocą piany poliuretanowej Purios?

Jest to materiał, którym można izolować zarówno dach i poddasze, jak i ściany zewnętrzne, fundamenty czy posadzki. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj piany (otwartokomórkowa lub zamkniętokomórkowa), przygotować powierzchnię roboczą zgodnie z zaleceniami producenta piany – i można rozpoczynać ocieplanie.

Co jednak w sytuacji, gdy inwestor nie posiada sprzętu lub wiedzy o tym, jak odpowiednio wykonać ocieplenie pianą PUR? Nic strasznego się nie stanie – nasi specjaliści wykonają dla Was wszystkie konieczne prace, a także wytłumaczą, jak przeprowadzić ewentualną konserwację piany, aby ta służyła przez lata.

Poza tym pamiętajmy, że odpowiednio wykonana izolacja natryskowa może chronić nie tylko przed dyskomfortem spowodowanym zbyt niską lub zbyt wysoką temperaturą w domu. Izolacja pianą PUR Purios może również zapobiegać zawilgoceniu ścian – pianka otwartokomórkowa jest paroprzepuszczalna, więc nie zatrzymuje wilgoci. A w połączeniu z folią paroprzepuszczalną doskonale tę wilgoć odprowadza. Z kolei pianę zamkniętokomórkową cechuje większa wodoszczelność i wytrzymałość.

Ocieplenie pianką w województwie śląskim

Dlatego jeżeli mieszkasz na Śląsku – w Katowicach, Częstochowie, Zabrzu czy Bielsku-Białej lub poza nimi – i planujesz wykonanie termoizolacji, warto zdecydować się na pianę PUR. A jeżeli nie wiesz, jaki jej rodzaj będzie dla Ciebie odpowiedni, skorzystaj z poniższego formularza, aby skontaktować się z naszymi specjalistami.

Zapraszamy!