Jaką metodę izolacji poddasza wybrać, gdy mieszkamy na Pomorzu?

Pomorze jest regionem o stosunkowo łagodnym klimacie. Letnie miesiące nie są tutaj zbyt upalne, a zimy zbyt mroźne. Tym niemniej nawet tutaj zdarzają się gwałtowne burze. Wybierając zatem materiał termoizolacyjny do swojego domu, warto zdecydować się na taki, który będzie chronił zarówno przed zbyt niskimi temperaturami, jak i wiatrem oraz wilgocią. Materiałem, który spełnia te warunki, jest otwartokomórkowa piana PUR, aplikowana za pomocą metody natryskowej.

Izolacja poddasza pianą PUR niesie za sobą szereg korzyści. Jest to materiał o dobrych parametrach termoizolacyjnych, lekki i stosunkowo łatwy w aplikacji, a na dodatek paroprzepuszczalny. Właściwości fizyczne piany PUR sprawiają, że podczas przeprowadzania prac termoizolacyjnych szczelnie wypełnia ona wszystkie wolne przestrzenie w więźbie dachowej. A tym samym stanowi bardzo skuteczną barierę dla podmuchów wiatru, które mogą przenikać przez nieszczelne pokrycie dachowe.

Warto przy tym wspomnieć o pianie zamkniętokomórkowej – materiale, jak go nazywamy, „do zadań specjalnych”. Piance, która po zastygnięciu bez problemu wytrzymuje wielotonowe obciążenie, doskonale izoluje, a na dodatek jest odporna na ogień czy niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Niektórzy inwestorzy decydują się na izolację natryskową tym materiałem na poddaszu, lecz lepiej użyć piany zamkniętokomórkowej na fundamentach czy pod posadzkami.

Izolacje natryskowe w województwie pomorskim? Tylko z systemami Purios!

Co jednak w sytuacji, gdy inwestor nie może się zdecydować, który materiał będzie lepszy? Wystarczy wówczas skontaktować się z nami przez odpowiedni formularz. Nasi wykonawcy doradzą, dokonają wyceny, a następnie szybko i skutecznie przeprowadzą całą operację. Nie ma znaczenia, czy ocieplenie pianką będzie się odbywało w dużych miastach na Pomorzu – Gdańsku, Gdyni, Słupsku czy Tczewie – czy też w jakichkolwiek innych miejscowościach. Działamy na terenie całego województwa.