Która metoda termoizolacji może być optymalna dla inwestorów z województwa podlaskiego?

Jeżeli mieszkamy na Podlasiu, czyli w regionie, gdzie średnie dobowe temperatury są znacznie niższe, niż na przykład na Dolnym Śląsku czy w Małopolsce, najważniejszy dla nas jest odpowiedni stosunek jakości do ceny materiału termoizolacyjnego. A także jego paroprzepuszczalność. Aplikacja kilku warstw termoizolacji nie jest dobrym rozwiązaniem, i to nie tylko ze względu na koszty. Otóż w grubszej niż jest to koniecznie warstwie materiału termoizolacyjnego może gromadzić się wilgoć. A tym samym może dojść do jego zapleśnienia, a w konsekwencji do butwienia więźby dachowej.

Rozwiązaniem jest oczywiście materiał termoizolacyjny, który chroni przed zimnem, ale jednocześnie dobrze radzi sobie z parą wodną. Takim materiałem jest otwartokomórkowa i paroprzepuszczalna piana PUR Purios aplikowana metodą natryskową. Ma dobre właściwości termoizolacyjne, jest lekka i nie stanowi żadnego obciążenia dla dachu. Ponadto koszty jej aplikacji nie są zbyt wygórowane.

Nie wiesz, jak wykonać ocieplenie dachu lub poddasza? Zapytaj w Purios!

Aplikacja pianki PUR także nie jest bardzo skomplikowaną operacją. Tym niemniej jeżeli ktoś nie ma doświadczenia w ocieplaniu poddaszy, stropów czy ścian, poleceni przez nas specjaliści bez problemu wykonają dla Was wszystkie konieczne prace. Wystarczy poinformować nas o tym fakcie – najlepiej przez formularz kontaktowy.

Dlatego jeśli jesteś z województwa podlaskiego i planujesz wykonanie prac modernizacyjnych z zakresu termoizolacji domu, ocieplenie pianą PUR jest optymalnym wyborem. Oczywiście działamy na terenie całego województwa podlaskiego, a nie tylko w największych miastach – Białymstoku, Suwałkach czy Łomży.

Zachęcamy do skorzystania naszej oferty!