Czy ocieplenie pianką PUR sprawdzi się na Podkarpaciu?

Oczywiście, że tak. Izolacja pianą PUR Purios jest idealnym sposobem na ocieplenie poddasza, dachu czy ścian. Piana otwartokomórkowa, której używa się do tego rodzaju termoizolacji, poza odpowiednio niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, jest także paroprzepuszczalna. Oznacza to, że jakikolwiek nadmiar wilgoci w domu nie będzie magazynowany w warstwie materiału termoizolacyjnego, ograniczając tym samym ryzyko pleśnienia ścian czy butwienia więźby dachowej.

Inną zaletą izolacji natryskowej otwartokomórkową pianą PUR jest fakt, że podczas aplikacji materiał ten dociera do wszystkich trudno dostępnych szczelin. Następnie, zwiększając swoją objętość, eliminuje miejsca, przez które wiatr czy wilgoć mogą się dostać do wnętrza pomieszczenia, na przykład poddasza.

Warto także wspomnieć o zamkniętokomórkowej pianie PUR. Ze względu na swoje właściwości materiał ten jest stosowany na przykład jako zewnętrzna termoizolacja płaskich dachów. Używa się go również do ocieplenia fundamentów czy podłóg, ponieważ po odpowiednio wykonanej aplikacji piana zamkniętokomórkowa nie odkształca się nawet pod wielotonowymi obciążeniami statycznymi.

Oczywiście izolację pianą przeprowadza się za pomocą odpowiedniego sprzętu. Samo przygotowanie powierzchni roboczej również może wymagać specjalistycznej wiedzy z zakresu budownictwa. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest zlecenie tych prac profesjonalistom polecanym przez Purios. Nasi autoryzowani wykonawcy to prawdziwi specjaliści w branży dociepleń, doświadczeni i odpowiednio przeszkoleni.

25 lat gwarancji na izolację pianą w województwie podkarpackim!

Dlatego jeżeli planujesz ocieplić poddasze lub cały budynek i mieszkasz w województwie podkarpackim, w mieście pokroju Rzeszowa, Przemyśla, Mielca lub mniejszym, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Tym bardziej, że dajemy aż 25 lat gwarancji na naszą pianę izolacyjną!