Izolacja pianą dachu i poddasza w województwie opolskim – czy się opłaca?

Jak najbardziej. Przecież w województwie opolskim wciąż zdarzają się mroźne zimy i chłodne wiosny, więc wykonanie termoizolacji z pewnością podniesie komfort termiczny w ocieplonych domach.

Poza tym pamiętajmy, że termoizolacja chroni domowników nie tylko przed niską, lecz także przed wysoką temperaturą. Z racji swojego umiejscowienia poddasze jest tym pomieszczeniem, które jest najbardziej narażone na wysokie temperatury. Dzieje się tak rzecz jasna przez dach, który latem może się nagrzać do kilkudziesięciu stopni Celsjusza. Przebywanie w pomieszczeniu znajdującym się pod takim dachem nie należy do miłych doświadczeń. W tym przypadku izolacja natryskowa poddasza otwartokomórkową pianą PUR znacznie podnosi komfort cieplny użytkowników takiego pomieszczenia.

Poza dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi piana otwartokomórkowa skutecznie tłumi hałas. Jest lekka i nie obciąża dachu czy murów, więc można ją stosować nawet w starszych budynkach. Ważne jedynie, żeby więźba dachowa nie była zawilgocona. Poza tym piana otwartokomórkowa Purios jest paroprzepuszczalna. Jej obecność znacznie obniża ryzyko pojawienia się pleśni czy wilgoci w pomieszczeniu, które zostało nią ocieplone.

Ocieplenie dachu pianą PUR Purios w województwie opolskim

Ponadto warto pamiętać, że termoizolację także można zaaplikować nieprawidłowo. Aby tak się nie stało, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Na przykład tych pracujących dla Purios – doświadczonych i rzetelnych. Dlatego jeżeli mieszkasz w okolicy Opola, Nysy, Kędzierzyna-Koźla czy ogólnie w jakiejkolwiek innej miejscowości w województwie opolskim i planujesz ocieplić poddasze, wybierz sprawdzonego dostawcę materiałów termoizolacyjnych, który daje nawet 25 lat gwarancji na swoje produkty.

Wybierz Purios!