Ocieplenie pianką w Małopolsce – konieczność spowodowana decyzjami administracyjnymi

Na początek skupmy się na Krakowie. Od kilku lat miasto walczy ze smogiem wymieniając piece węglowe na bardziej ekologiczne źródła ciepła, rozbudowując przy tym miejską sieć ciepłowniczą. Kłopot w tym, że nie zawsze takie działania przynoszą pożądany efekt. Wiele krakowskich nieruchomości to wiekowe budynki o starych murach, wysokich stropach i nieszczelnych dachach, w których dodatkowo, po usunięciu pieców węglowych, jest w zimie dosyć chłodno. Ocieplenie dachu, poddasza czy domu pianką PUR może być w tym przypadku częściowym rozwiązaniem problemów.

Co więcej, istnieje duża szansa, że za niedługo pozostałe gminy w Małopolsce także podejmą zdecydowane kroki w kwestii ograniczenia liczby pieców węglowych. Termoizolacja budynków, które dotychczas były ogrzewane w ten sposób, może stać się standardem.

Z kolei dla inwestorów mieszkających w miejscowościach leżących w górach ocieplenie dachu, poddasza, stropów czy fundamentów nie jest niczym niespotykanym. Tego rodzaju termoizolacja chroni zarówno przed zimnem, jak i przed wilgocią oraz – co najważniejsze – przed podmuchami wiatru przedostającymi się przez pokrycie dachowe. A te w górach potrafią być wyjątkowo mocne, co z pewnością nie wpływa pozytywnie na komfort cieplny odczuwany w nieszczelnym domu.

Izolacja poddasza pianką PUR Purios

Jesteśmy producentem i dystrybutorem termoizolacyjnej piany PUR aplikowanej metodą natryskową. Działamy zarówno w dużych miastach – Krakowie, Tarnowie czy Nowym Sączu – jak i w mniejszych miejscowościach województwa małopolskiego. Poleceni przez nas wykonawcy ocieplą Twój dom, budynek wielorodzinny czy obiekt przemysłowy szybko i solidnie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą pian poliuretanowych i wysłania zapytania!