Izolacja poddasza w Lubuskiem – jaki materiał wybrać?

Materiałem, który dobrze chroni przed chłodem i upałem, a jednocześnie jest lekki, wytrzymały i paroprzepuszczalny, jest otwartokomórkowa piana PUR Purios. Pianę umieszcza się na ocieplanej powierzchni za pomocą metody natryskowej, przy czym powierzchnię tę należy najpierw odpowiednio przygotować. Ze względu na swoje właściwości otwartokomórkowa piana PUR stosowana jest głównie na poddaszach, niekiedy również na stropach czy ścianach wewnętrznych.

Warto jednak pamiętać również o pianie zamkniętokomórkowej. Ten rodzaj izolacji natryskowej też można stosować wszędzie tam, gdzie pianę otwartokomórkową, wiąże się to jednak z wyższymi kosztami. Zamkniętokomórkowa piana PUR po zastygnięciu jest cięższa, twardsza i zdecydowanie bardziej sztywna. Jej wytrzymałość oraz właściwości termoizolacyjne są lepsze, niż lżejszej piany otwartokomórkowej. Z tego względu ociepla się nią głównie fundamenty, płaskie dachy, podłogi itp. W Purios mówimy o tej pianie, że jest materiałem „do zadań specjalnych”, który nie kruszeje nawet wtedy, gdy zostanie poddany wielotonowym obciążeniom. A odpowiednio zakonserwowany nie ulegnie zniszczeniu nawet w obliczu mrozów, ulew czy promieniowania UV.

Izolacje natryskowe w województwie lubuskim? Tylko od Purios!

Podsumowując: termoizolację budynku można przeprowadzić zarówno wtedy, gdy jest w nim zbyt gorąco, jak i wówczas, gdy temperatura jest za niska. Dlatego nasze piany PUR Purios sprawdzają się wszędzie tam, gdzie trzeba zapewnić szeroko rozumiany komfort cieplny. Działamy w całej Polsce, w tym także w województwie lubuskim. W dużych miastach pokroju Zielonej Góry czy Gorzowa Wielkopolskiego, jak i mniejszych, takich jak Nowa Sól czy Żary. Z naszych pian korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy czy instytucje.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej – zadzwoń lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego!