Izolacja natryskowa w województwie lubelskim – jaki materiał będzie odpowiedni?

Średnia roczna temperatura w Lubelskiem delikatnie przekracza 7°C. To mniej niż w województwach leżących w zachodniej czy centralnej części kraju. Co więcej, Lubelszczyzna jest regionem o jednej z największych ilości burz w skali roku. Nie są to więc warunki przyjazne dla termoizolacji mało odpornej na wilgoć, porywisty wiatr czy – w skrajnie nieszczęśliwych przypadkach – wysokie temperatury spowodowane pożarem. Okazuje się jednak, że istnieje materiał termoizolacyjny, który zachowuje swoją strukturę oraz właściwości nawet wtedy, gdy jest narażony na obecność wyżej wymienionych zjawisk. Tym materiałem jest piana termoizolacyjna PUR aplikowana metodą natryskową.

Podstawowym celem ocieplenia dachu lub poddasza otwartokomórkową pianką PUR jest oczywiście zachowanie komfortu cieplnego – naszego i pozostałych domowników. I tak się rzeczywiście dzieje, ponieważ właściwości termoizolacyjne otwartokomórkowej piany PUR niczym nie odbiegają do właściwości termoizolacyjnych innych popularnych materiałów tego rodzaju. Tym, co wyróżnia pianę PUR, jest jej paroprzepuszczalność, odporność na wahania temperatur i niepalność. Pod wpływem ognia pianka nawet się nie żarzy, hamując tym samym rozprzestrzenianie się ognia.

Izolacji natryskowej PUR Purios można także używać do ocieplania fundamentów, ścian, płaskich dachów czy podłóg. Do tego celu służy piana wielokomórkowa.

Izolacja dachu i poddasza pianą PUR w województwie lubelskim

Obydwa wyżej wspomniane materiały izolacyjne znajdziecie w ofercie Purios. Nasi klienci mogą również liczyć na specjalistyczne doradztwo w zakresie wyboru metody termoizolacji. Natomiast wszelkie prace montażowe przeprowadzają nasi stali wykonawcy. Działamy zarówno w dużych miastach – Lublinie, Zamościu, Chełmie czy Białej Podlaskiej – jak i w każdej innej miejscowości na terenie województwa lubelskiego.

Gorąco zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty!