Izolacja poddasza pianą PUR w województwie łódzkim – idealne połączenie jakości, trwałości i rozsądnej ceny

Wykonanie ocieplenia dachu lub poddasza, które przestanie spełniać swoją rolę po kilku latach, mija się z celem. Wykonanie dobrej termoizolacji, która przetrwa długo, lecz która będzie kosztowała tyle samo, co nowy dach, także nie jest dobrym wyborem. Optymalnym rozwiązaniem, które łączy w sobie trwałość, jakość i dostępność cenową, jest izolacja natryskowa pianą PUR.

Piana PUR występuje w dwóch podstawowych wariantach – otwarto- oraz zamkniętokomórkowym. Piana otwartokomórkowa stosowana jest do ocieplania poddaszy, niekiedy stropów oraz ścian wewnętrznych. Jest paroprzepuszczalna, lekka i stosunkowo łatwa w aplikacji. Z kolei pianą zamkniętokomórkową izoluje się zazwyczaj fundamenty, podłogi czy powierzchnię płaskich dachów, na przykład w blokach mieszkalnych. Ten materiał jest z kolei cięższy i bardziej wytrzymały na obciążenia statyczne, a odpowiednio zakonserwowany nie utlenia się i nie traci swoich właściwości izolacyjnych pod wpływem działania czynników atmosferycznych.

Co więcej, obydwa wyżej wymienione materiały mogą być aplikowane również w tzw. starym budownictwie. Jeżeli podłoże pod piankę jest odpowiednio przygotowane i nie występują żadne inne przeciwwskazania, na przykład zmurszenie więźby dachowej, zapleśnienie murów itp., to bez większych problemów można wykonać izolację natryskową.

Izolacje natryskowe Purios – idealny sposób na ocieplenie budynków w Łodzi

W Łodzi, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim czy pozostałych miastach województwa takich budynków nie brakuje. Powstaje również mnóstwo nowych domów oraz mieszkań. Jeżeli jesteś właścicielem lub właścicielką jednej z takich nieruchomości i planujesz wykonanie termoizolacji, gorąco zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty. Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania, śmiało korzystaj z naszego formularza kontaktowego.

Zapraszamy!