Jaki materiał do izolacji poddasza w Kujawsko-Pomorskiem będzie odpowiedni?

Temperatury w Kujawsko-Pomorskiem mieszczą się w środku skali rocznych średnich temperatur w Polsce i wynoszą ok. 7°C. Poza tym w regionie jest dosyć sucho – suma opadów w skali roku jest jedną z najniższych w kraju. Oznacza to, że wybór materiału termoizolacyjnego na dach lub poddasze nie jest przesadnie trudny – po prostu nie ma potrzeby sięgać po bardzo kosztowne rozwiązania, sprawdzające się w ekstremalnych warunkach pogodowych. Dlatego optymalnym wyborem jest w tym przypadku izolacja natryskowa w postaci piany PUR.

I tak do ocieplenia poddasza, stropu czy ścian zewnętrznych stosuje się najczęściej pianę otwartokomórkową. Materiał ten dobrze chroni zarówno przed wysokimi, jak i niskimi temperaturami. Ponadto jest niedrogi i stosunkowo łatwy w aplikacji. Jest także paroprzepuszczalny, dźwiękoszczelny, lekki, niepalny i generalnie przyjazny środowisku.

Gdy jednak chcemy ocieplić fundamenty, ściany zewnętrzne czy posadzki, warto skorzystać z piany zamkniętokomórkowej. Właściwości izolacyjne tego materiału są lepsze, niż piany otwartokomórkowej. Poza tym jest on bardzo wytrzymały na znaczne, wielotonowe obciążenia statyczne. Można go również aplikować na powierzchnię bezpośrednio narażoną na promienie słoneczne, wiatr czy deszcz. Taką, jak chociażby płaski dach.

Ocieplenie pianą PUR w województwie kujawsko-pomorskim

Co jednak w sytuacji, gdy nie wiesz zbyt wiele o termomodernizacji, a mimo wszystko chcesz skorzystać z izolacji natryskowej do ocieplenia poddasza lub całego domu? Po prostu skontaktuj się z nami – my zajmiemy się resztą. Dobierzemy dla Ciebie odpowiednią termoizolację, a nasi wykonawcy zajmą się wszystkimi pracami. Działamy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego: zarówno w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku lub Grudziądzu, jak i w mniejszych miejscowościach.

Skontaktuj się z nami już dziś!