Purios H to system poliuretanowy o strukturze zamkniętych komórek, stosowany do produkcji sztywnej piany natryskowej. System posiada w swoim składzie środek spieniający nowej generacji (HFO) o potencjale zubożenia warstwy ozonowej (ODP) równym zero oraz niskim współczynniku ocieplenia globalnego (GWP).
Dodatkowe uwagi na temat produktu
Purios H to system poliuretanowy o strukturze zamkniętych komórek, stosowany do produkcji sztywnej pianynatryskowej. System posiada w swoim składzie środek spieniający nowej generacji (HFO) o potencjale zubożenia warstwy ozonowej (ODP) równym zero oraz niskim współczynniku ocieplenia globalnego (GWP). Purios H charakteryzuje się możliwością natryskiwania warstw (od 10 do 25 mm),
Współczynnik przenikania ciepła λm:
0,0224 W/mK
Gęstość pozorna w produkcie gotowym:
35 – 40 kg/m3
Współczynnik oporu dyfuzyjnego, μ:
≥ 46
Wytrzymałość na ściskanie przy 10% odkształceniu względnym:
CS(10/Y)200 kPa
Nasiąkliwość wody:
≤ 0,29 kg/m2
Zawartość komórek zamkniętych:
min 90%
To materiał stosowany do ociepleń domów. Używany jest również do izolacji termicznej w garażach, halach produkcyjnych, w budynkach inwentarskich. Piana poliuretanowa (w skrócie: PUR) dzieli się na sztywną pianę zamkniętokomórkową i półsztywną pianę otwartokomórkową – każda z nich wykazuje częściowo inne właściwości.
Piana zamkniętokomórkowa jest utworzona w co najmniej 90% z pęcherzyków o zamkniętych ścianach w przeciwieństwie do piany otwartokomórkowej zawierającej przynajmniej 90% pęcherzyków o ścianach otwartych. Różnice w gęstości tych dwóch materiałów przekładają się na inne właściwości.
W branży budowlanej piana PUR jest bardzo wysokiej klasy materiałem do ocieplania przegród budowlanych (ścian, stropów, poddaszy i fundamentów). W nieco zmienionym składzie jest ona powszechnie stosowana w wielu dziedzinach przemysłu i w życiu codziennym jako pianka lub gąbka.
Jest to parametr fizyczny charakteryzujący przenikalność cieplną materiałów. Definiowany jest jako ilość ciepła przepływającego przez 1 m2 materiału o grubości 1 m w czasie 1 sekundy przy założeniu, że różnica temperatury po obu stronach materiału wynosi 1 K (Kelwin). Jednostką przewodzenia ciepła jest W/mK.
Wyróżnia się kilkanaście istotnych korzyści wynikających z zastosowania odpowiedniego materiału termoizolacyjnego, jednak większość inwestorów rozpatruje dwie kluczowe. Pierwszą jest komfort cieplny mieszkańców, natomiast drugą są oszczędności w opłatach za energię wynikające z zastosowania najlepszego ocieplenia.
Formularz kontaktowy
Jesteś zainteresowany wyceną, lub szukasz wykonawcy? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!
Nasi kosultanci skontaktują się z Tobą najszybciej jak to możliwe. Na adres e-mail otrzymasz wiadomość z podsumowaniem kalkulacji.
Wybrane przez ciebie parametry spełniają normy przyjęte w Uni Europejskiej
Gratulacje! Kwalifikujesz się do udziału w programie Czyste Powietrze 2024.
Wybrane przez ciebie parametry nie spełniają norm przyjętych w Uni Europejskiej
Zgoda telekomunikacyjna dla Purinova
Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Nasi konsultanci odpowiedzą najszybciej jak to możliwe.
Zapisz się do newslettera Purios i nie przegap najświeższych artykułów i nowości.