Poniżej znajdziesz 5 najważniejszych korzyści wykonania izolacji ścian fundamentowych pianką poliuretanową:
1. Najcieplejsza wśród materiałów izolacyjnych
Nadaje się do stosowania w nowych budynkach, ale też tam, gdzie już występują problemy z przemarzaniem fundamentów. Już cienka jej warstwa zapewnia oczekiwany efekt.
2. Nie nasiąka wodą
Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa posiada nasiąkliwość na poziomie zaledwie 2%. Materiał do izolacji termicznej, który nie nasiąka wodą, nie traci swoich właściwości termoizolacyjnych w środowisku wilgotnym. Dzieje się tak, gdyż woda nie przenika do środka komórek. Dlatego materiały nienasiąkliwe są polecane do ocieplania fundamentów. A w przypadku opadów deszczu występujących w trakcie prac, schnie w kilkanaście minut.
3. Twarda i wytrzymała
Ta metoda izolacji charakteryzuje się twardością i wytrzymałością na zgniecenia i mechaniczne zniszczenia. Siła przylegania do ścian uniemożliwia jej przemieszczenie czy też usunięcie. Parametry pianki pozostaną niezmienne na przestrzeni wielu lat i to bez stosowania dodatkowych zabezpieczeń.
4. Krótki czas nanoszenia
Wystarczy jeden suchy dzień, aby zaizolować nawet 250 m2 fundamentów. Pianka schnie w kilka sekund więc nie ma znaczenia, że pogoda może się szybko zepsuć.
5. Brak mostków termicznych
Nanoszona metodą hydrodynamiczną pianka zwiększa stukrotnie swoją objętość. Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa pominięcia jakiejkolwiek luki, która w przyszłości może stać się mostkiem termicznym, czyli ośrodkiem upływu ciepła z domu. Dlatego najlepiej wszelkie powłoki na piance nanosić poprzez malowanie lub natrysk.
Wiadomo, że najniżej położone obszary budynku są najbardziej narażone na działanie wilgoci. Właśnie dlatego wykorzystanie pianki natryskowej doskonale sprawdza się przy izolacji fundamentów. Warto też wspomnieć, że w przeciwieństwie do ocieplania fundamentów płytami styropianu czy polistyrenu, nakładanie pianki poliuretanowej jest natryskowe, czyli szybsze i bardziej szczelne. Znacznie lepiej chroni budynek, nie wymaga kołków montażowych, nie wchodzi w reakcję z lepikiem. Znakomicie przylega do różnych powierzchni, łatwo się je aplikuje na skomplikowanych kształtach.