Ocieplanie pianką poliuretanową – opinie specjalistów i użytkowników

Data publikacji:
Data aktualizacji:
opinie specjalistów i użytkowników o pianie Purios

Ocieplanie domu to podstawa termoizolacji obiektu. Jednym z materiałów, który doskonale nadaje się do izolacji cieplnej budynków jest pianka PUR. To nowoczesne rozwiązanie, coraz częściej wykorzystywane w polskim budownictwie. Sprawdź opinie o ocieplaniu domu pianką poliuretanową i dobierz odpowiednie rozwiązanie do swojego obiektu mieszkalnego.

Ocieplanie domu to podstawa termoizolacji obiektu. Jednym z materiałów, który doskonale nadaje się do izolacji cieplnej budynków jest pianka PUR. To nowoczesne rozwiązanie, coraz częściej wykorzystywane w polskim budownictwie. Sprawdź opinie o ocieplaniu

Izolację termiczną budynku można przeprowadzić przy użyciu różnego rodzaju materiałów termoizolacyjnych. Możesz zdecydować się na wełnę mineralną, styropian lub np. na ocieplanie pianką PUR. Opinie na temat tego materiału są różne, ponieważ ocieplanie ścian i fundamentów pianką PUR to dość nowoczesna metoda. Na świecie stosowana jest jednak już od długiego czasu. Na rynku polskim nadal podchodzi się do niej z lekką nieufnością.

Warto  poznać plusy i minusy tego rozwiązania i przekonać się, jak skuteczne jest ocieplanie pianką poliuretanową. Opinie na temat izolacji termicznej są podzielone, jeśli bierze się pod uwagę zdanie firm specjalistycznych. Każdy sprzedawca pragnie zachęcić klienta do kupna swojego produktu, podkreślając jednocześnie wady innych rozwiązań. Warto więc samodzielnie zapoznać się z faktami na temat poszczególnych rozwiązań, aby nie nabrać się na fałszywe opinie oraz nieadekwatne porównania. Sprawdź sam, jakimi cechami wyróżnia się pianka PUR. Opinie użytkowników potwierdzają, że to jeden z najskuteczniejszych i najszybszych metod termoizolacji domów.

Pianka poliuretanowa służy głównie do termoizolacji części budynków. To materiał, który występuje w dwóch postaciach – otwarto- i zamkniętokomórkowej. Poddasze jest częścią budynku najbardziej narażoną na wpływ temperatury. Nieocieplenie poddasza skutkuje wzrostem rachunków za ogrzewanie nawet o 30%.

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową – opinie specjalistów

Skuteczne w działaniu jest więc ocieplenie poddasza pianką. Opinie specjalistów na temat doboru typu pianki wskazują jednoznacznie, że do izolacji powierzchni płaskich najlepiej nadaje się piana zamkniętokomórkowa, np. Purios HR. Produkt wyróżnia się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, jest odpowiednio wytrzymały, ma wysoką gęstość i wytrzymałość na ściskanie. Dodatkowo charakteryzuje się niską paroprzepuszczalnością. W przypadku dachów skośnych lepiej sprawdzi się pianka otwartokomórkowa, oddychająca.

Wiele osób zastanawia się, jak skuteczne jest ocieplanie poddasza pianką poliuretanową. Opinie nierzetelnych fachowców nieprawidłowo wskazują na to, że produkt może nie być odpowiedni do ocieplenia dachu. W tym celu odwołują się do charakterystyki produktu i tego, że jest on przeznaczony do innego typu powierzchni. Prawdą jest natomiast, że pianka PUR doskonale nadaje się do ocieplenia stropu i dachu. Zasięgnij porady doświadczonego budowlańca, który dokładnie zna wady i zalety danego materiału i pomoże ci dobrać najlepszy produkt do danej powierzchni. Dodatkowo, jeżeli jesteś zainteresowany, ile kosztuje ocieplenie poddasza pianką to zachęcamy do odwiedzenia naszego artykułu. W którym opisujemy koszty oraz korzyści ocieplenia poddasza.

Specjaliści w zakresie izolacji termicznej budynków o pianie PUR Purios

Izolacja fundamentów pianką poliuretanową – opinie specjalistów i użytkowników

Ocieplanie domu pianką poliuretanową jest równie ważne w przypadku fundamentów. Pianka PUR doskonale nadaje się do izolacji nowych budynków oraz miejsc, w których przemarzają fundamenty. Produkt nie nasiąka łatwo wodą i nie traci swoich właściwości. Ma wysoką wytrzymałość na ściskanie i w porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi nie ulega łatwo uszkodzeniom mechanicznym. Dodatkowo zabezpieczony przed UV, nie zmienia tych parametrów na przestrzeni lat.

To jeszcze nie wszystkie korzyści wynikające z izolacji fundamentów pianką poliuretanową. Opinie zadowolonych użytkowników potwierdzają, że to najszybszy sposób na przeprowadzenie ocieplania. W ciągu jednego dnia doświadczony fachowiec może zaizolować do 300m2 powierzchni.

Pianka poliuretanowa eliminuje mostki termiczne, tzn. zapobiega upływowi ciepła, do czego przyczynia się sposób aplikacji, czyli izolacja natryskowa. Opinie na temat sposobu nanoszenia pianki są jednoznaczne – to najlepszy sposób na ocieplenie fundamentów. Pianka doskonale przylega do powierzchni i łatwo aplikuje się ją na powierzchnie o skomplikowanym kształcie.

Pamiętaj, aby wybrać materiał dociepleniowy według własnego uznania i wymagań danego obiektu budowlanego. Zapoznaj się z ofertą pianek poliuretanowych, rozważ wszystkie za i przeciw i wybierz tę, która najlepiej ochroni twój dom przed ucieczką ciepła, zawilgoceniem i mostkami termicznymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie są ceny ocieplenia domu pianką PUR sprawdź artykuł: Ile kosztuje ocieplanie domu?

Jakie są zalety i korzyści z ocieplenia od wewnątrz pianką PUR?

Jakie korzyści może przynieść ocieplanie od wewnątrz? Opinie specjalistów pozwalają podzielić korzyści na ekonomiczne i konstrukcyjne. Korzyścią ekonomiczną jest oczywiście zauważalny wpływ na obniżenie rachunków za ogrzewanie lub za prąd zużyty na klimatyzację latem. Izolacja termiczna pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz, co wpływa na zmniejszenie zapotrzebowania na dodatkowe ogrzewanie domu.

Obecnie na popularności rośnie ocieplanie pianką pur. Opinie fachowców i użytkowników potwierdzają, że to wysoce skuteczna metoda termoizolacji od wewnątrz. Jedną z jej zalet, np. w przypadku izolacji dachu, jest wzmocnienie jego więźby. Pianka zaaplikowana między krokwie rozpręża się, usztywniając elementy poddasza, co gwarantuje stabilność konstrukcji na długie lata.

Dlaczego warto zdecydować się na ocieplanie od wewnątrz? Opinie specjalistów od konserwacji budynków potwierdzają, że to jedyny sposób na izolację budynków zabytkowych, których elewacji nie można przykryć dodatkowymi warstwami ocieplenia. Podobnie wygląda sytuacja w domach szeregowych lub w blokach, w których wspólnota lub spółdzielnia mieszkaniowa nie wyraża zgody na ocieplenie od strony zewnętrznej.

Właściwości pianki PUR, czyli dlaczego jest tak skuteczna w docieplaniu budynków?

Jakimi właściwościami wyróżnia się piana PUR? Opinie zadowolonych użytkowników stawiają natryskową izolację na czele w zestawieniu materiałów termoizolacyjnych. Piana pur posiada niezwykle niski współczynnik przenikania ciepła λ, co pozwala uzyskać optymalny efekt izolacyjny. Jest uniwersalna – może zastosować ją na niemal każde podłoże. Wyróżnia się wysokim stopniem elastyczności – dopasowuje się do każdej powierzchni, szczelnie wypełniając każde wgłębienie. To pozwala całkowicie wyeliminować mostki termiczne, przez które najczęściej ucieka ciepło.

Dlaczego najlepszym materiałem do termoizolacji jest piana PUR? Opinie fachowców i użytkowników świadczą o tym, że jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Doskonale sprawdza się w domach zamieszkałych przez osoby z chorobami układu oddechowego i alergiami. Nie wydziela zapachu, nie pyli, chroni powierzchnię przed powstawaniem grzybów i pleśni. Tworzy środowisko nieatrakcyjne dla insektów, owadów i gryzoni.

Jak wyliczyć, ile pianki potrzebujesz do ocieplenia domu?

Jak wydajne jest ocieplanie pianką? Opinie specjalistów w dziedzinie termoizolacji potwierdzają, że wystarczy już cienka warstwa piany, aby skutecznie ochronić wnętrze przed ucieczką ciepła. Ilość piany, potrzeba do ocieplenia domu, zależna jest przede wszystkim od wielkości jego powierzchni. Pod uwagę należy wziąć też samą konstrukcję. Im bardziej jest ona skomplikowana – tym więcej potrzeba materiału, aby pokryć szczelnie wszystkie zakamarki.

Warto wspomnieć, że skuteczność izolacji nie zawsze zależy od jej grubości. Wydawać się może, że aplikowanie dodatkowych warstw zwiększa efektywność działania powłoki izolacyjnej. To działanie bezcelowe, które generuje jedynie dodatkowe koszty. W przypadku piany PUR ważne jest określenie indywidualnych potrzeb mieszkańców i warunków, w jakich znajduje się budynek – kluczowe w tym wypadku będą informacje na temat rodzaju materiału, i budynku.