Ocieplenie hali stalowej - jak ocieplić halę pianką PUR?

Data publikacji:
Data aktualizacji:
Jak ocieplić halę stalową pianką PUR
Hala stalowa służy najczęściej do magazynowania produktów lub pełni funkcję handlową. Jej budowa jest znacznie szybsza niż stawianie obiektu murowanego. Warto jednak pamiętać, że materiał, z którego powstaje hala nie zabezpiecza przed ucieczką ciepła. Należy ją więc docieplić.

Jak ocieplane są hale stalowe?

Hale ocieplane są najczęściej w sposób energooszczędny. Jest to konieczne do zapewnienia jak najlepszych warunków termicznych, co umożliwia prawidłowe przechowywanie towarów. Termoizolacja niezbędna jest w przypadku zarówno hal towarowych, jak i produkcyjnych ze względu na procesy produkcyjne, jak i komfort pracowników. 

Jakie materiały stosuje się do termoizolacji obiektów tego typu? Do ocieplania hal stalowych najczęściej wykorzystuje się piankę poliuretanową. Ów produkt termoizolacyjny doskonale sprawdza się do ocieplania dachu od strony wewnętrznej, jak również do powierzchni ścian. Optymalna efektywność energetyczna i znaczące obniżenie kosztów ogrzewania to jedne z wielu zalet izolacji hal pianą PUR.


Ocieplenie hali pianką PUR – najważniejsze korzyści ekonomiczne

W przypadku hal towarowych i produkcyjnych najważniejsze jest zabezpieczenie obiektu przed nadmiernym wychłodzeniem w zimie i przed przegrzaniem w okresie letnim. Ocieplenie hali pianą tworzy spójną, szczelną warstwę, chroniącą przed wpływem skrajnych temperatur. Produkt wypełnia wszystkie luki i szczeliny, zabezpieczając przed powstawaniem mostków termicznych oraz usztywnia konstrukcje.

Ocieplanie hal pianą poliuretanową wykazuje właściwości hydroizolacyjne – minimalizuje prawdopodobieństwo skraplania się wody. Minimum 3 cm warstwa izolacji termicznej eliminuje powstawanie efektów pocenia się blachy. Materiał termoizolacyjny jest obojętny dla zdrowia i środowiska naturalnego. Nie wydziela zapachów i nie wywołuje alergii. Jest więc odpowiedni dla domu osób z dolegliwościami układu oddechowego.

Ocieplanie hali pianką poliuretanową wykazuje się wysokim poziomem trwałości. Piana jest odporna na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Wyróżnia się niskim poziomem paroprzepuszczalności i przewodniości cieplnej. Hala ocieplana być może zarówno pianką otwarto- jak i zamkniętokomórkową. Do hali z dachem płaskim lepiej nadaje się piana zamkniętokomórkowa, np. Purios H, z kolei do izolacji dachów skośnych polecana jest piana otwartokomórkowa, np. Purios E natryskiwana na membranę.

Szybkość ocieplenia hali stalowej

Ocieplanie hali stalowej metodą natryskową jest niezwykle szybkie. Instalacja powierzchni ok. 300 m2 w zależności od firmy aplikującej może zająć nawet jeden dzień. Pianka poliuretanowa niemalże natychmiast po zaaplikowaniu spełnia wszystkie wymogi izolacyjne. Można pokryć nią cały dach, wraz ze skomplikowanymi elementami typu łaty i krokwie. Warstwa ocieplenia hali stalowej utwardza się błyskawiczne i tworzy sztywną, wytrzymałą konstrukcję.

Ile kosztuje ocieplenie hali stalowej pianką PUR?

Koszt ocieplenia hali stalowej zależny jest od rodzaju pianki poliuretanowej oraz od metrażu hali. Pianki nie możesz jednak zamontować sam – niezbędny jest wykwalifikowany specjalista. Do kosztu materiału musisz więc doliczyć cenę za robociznę pracownika, zależną od danego regionu kraju. Wybierz odpowiedniego i sprawdzonego pracownika – tylko poprawnie zamontowana pianka PUR pozwoli Ci cieszyć się skuteczną termoizolacją hali.