Obiór mieszkania z rynku pierwotnego, czyli czego zazwyczaj nie ma, a być powinno?
Można kupić mieszkanie na rynku pierwotnym w jednym z trzech standardów wykończenia: w stanie surowym, w stanie deweloperski oraz pod tzw. klucz.
Powszechną praktyką na rynku mieszkań nowych jest stan deweloperski oraz surowy, na które decyduje się większość nabywców. Plusem takich rozwiązań jest to, że można wykończyć i zaaranżować przestrzeń mieszkalną według własnych, indywidualnych potrzeb. Z kolei minusem takiego stanu rzeczy jest konieczność wykonania wielu prac we własnym zakresie (w stanie surowym m.in.: poprowadzenie instalacji elektrycznej, ogrzewania, wykończenie ścian i podłóg, zamontowanie armatury itd.).
Co ważne, tego typu nieruchomości najczęściej nie posiadają odpowiedniej termoizolacji poddasza (o ile jest w projekcie), podłóg (zwłaszcza w przypadku obiektów posadowionych na gruncie) czy ścian (jeżeli budynek nie został docieplony z zewnątrz). Dlaczego jest to tak ważne?
Prawidłowo wykonana izolacja termiczna domu pozwala uzyskać oszczędności nawet rzędu ponad 3000 zł rocznie w kosztach ogrzewania (dla powierzchni ok. 120 m2). Ponadto odpowiednia izolacja przełoży się na optymalną temperaturę pomieszczeń, właściwy mikroklimat i brak jakichkolwiek problemów z pleśnią czy grzybem. Wpłynie również dodatnio na trwałość całej konstrukcji budynku.
Ponadprzeciętna szczelność, szybkość aplikacji oraz praktycznie brak ograniczeń zastosowania czyni z pianki PUR jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań termoizolacyjnych i doskonałą alternatywę dla tradycyjnych materiałów ociepleniowych.
Do najważniejszych zalet pianki natryskowej Purios należą:
- doskonałe właściwości termoizolacyjne
- wysoka paroprzepuszczalność
- szybki i łatwy montaż izolacji
- precyzyjna aplikacja nawet w najbardziej niedostępnych miejscach
- stuprocentowa eliminacja mostków termicznych