Purios certyfikowany przez International Code Cuncil (ICC) USA

Data publikacji:
Data aktualizacji:
ICC dla piany Purios
Otrzymaliśmy certyfikat dla piany Purios 500 – ICC-ES®. Ten dokument nie tylko potwierdza wysoką jakość produktu, ale także pozwala swobodnie wprowadzać nasze piany na rynek USA, który jest najbardziej wymagający. Jest to także potwierdzenie, że polski produkt może konkurować i wygrywać z amerykańskimi pianami.

Jakie wyzwania napotkaliśmy przy realizacji tego projektu?

Certyfikat wydawany jest przez International Code Council (ICC). Jest to najstarsza i najbardziej uznana jednostka certyfikująca pianę poliuretanową w USA. Proces otrzymania atestu jest bardzo złożony i odmienny od tych, które znamy w Europie. Produkt przechodzi liczne badania, a od ich wyników zależy jego późniejsza klasyfikacja. Dla nas szczególnie istotne było uzyskanie dobrego wyniku w podstawowym badaniu reakcji na ogień – test ASTM E84, który pozwoliłby sklasyfikować Purios 500 jako Class A.

W ramach certyfikacji musieliśmy również przejść audyt zakładu produkcyjnego według wytycznych ICC. Przedstawiciele jednostki certyfikującej odwiedzili nas również podczas poboru prób na finalne badanie. Co warto podkreślić, aby zapewnić rzetelność badań, materiały te są zawsze pobierane w obecności audytora, który przeprowadza kontrolę prawidłowości przebiegu procesu produkcji i próbkowania. Odtąd audyty przeprowadzane będą regularnie 2 razy do roku.

Warto podkreślić, że otrzymaliśmy ten certyfikat, dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu wielu działów – komentuje Marta Pieńkowska Dyrektor Działu R&D. Po drodze napotkaliśmy wiele trudności i różnic w odniesieniu do europejskich norm. Niemałym wyzwaniem była także logistyka związana z przeprowadzeniem badań. Ze względu na duże wymiary próbek konieczne było również zorganizowanie aplikacji piany na miejscu w USA. Rozpoczęliśmy od wyboru firmy przeprowadzającej badania. Zdecydowaliśmy się na firmę QAI Laboratories, która podczas całego procesu służyła profesjonalnym wsparciem podczas prowadzenia badań i sporządzania raportów dla ICC.

Podczas certyfikacji, w celu przejścia badań palności takich jak Appendix X czy NFPA 286, nawiązaliśmy kontakt z producentem powłoki uniepalniającej pianę. Wybraliśmy renomowanego producenta powłoki o nazwie DC315 – International Fireproof Technology/Paint to Protect, Inc. Nasza piana w połączeniu z powłoką DC315 z powodzeniem przeszła testy. Purios 500 zostanie również wymieniony w certyfikacie powłoki DC315 na liście produktów, z którymi może zostać ona użyta.

Ocean możliwości – Purios 500 dostępny na rynku USA

International Code Cuncil (ICC) USA

Certyfikat ICC-ES® otwiera nam kolejną drogę do skutecznego konkurowania polskim produktem na rynku USA. Piana poliuretanowa w Stanach Zjednoczonych ma zdecydowanie bogatszą historię, głównie wynikającą z powszechnego budowania domów opartych na konstrukcji szkieletowej. Chcemy, aby Purios był częścią tej historii. 

To nie koniec naszej pracy. Posiadamy jeszcze wiele innych produktów, które możemy zaoferować na rynek USA. Aktualnie przygotowujemy się do rozpoczęcia certyfikacji kolejnego produktu – piany natryskowej zamkniętokomórkowej opartej na środku spieniającym nowej generacji, czyli Purios 2000.