O ile ocieplenie dachu drewnianego polega na nałożeniu warstwy izolującej pomiędzy krokwie, to w przypadku stropu betonowego materiał aplikuje się na beton: zarówno na wylewkę, jak i na płyty żelbetowe. Na przykładzie piany PUR pokażemy kolejne etapy termoizolacji domu.
Przed natryskiwaniem piany PUR
Pogoda – wymagana jest temperatura wynosząca minimum 15°C utrzymująca się przez co najmniej dwie doby, a także wilgotność powietrza nie większa niż 60%.
Czysta i zabezpieczona powierzchnia – nie musi być płaska, bo nasze systemy izolacji Purios doskonale wypełniają wszystkie nierówności, chociaż strop taki właśnie jest. Musi być jednak wolna od pyłu i zbędnych elementów, a otwory na okna lub wentylację muszą być zabezpieczone przed pianą.
Planowanie – razem z inwestorem ustalane są szczegóły związane z ułożeniem przewodów, które zostaną trwale przykryte pianą, omawiane są też dodatkowe prace, na przykład późniejsze nakładanie folii paroizolacyjnej.
Natryski próbne – przed rozpoczęciem właściwych prac warto sprawdzić, jak zachowuje się piana i czy urządzenie do natrysków jest prawidłowo skalibrowane.
Nanoszenie piany
Zabezpieczanie narożników – najpierw certyfikowany specjalista natryskuje pianę w narożnikach i kątach, co daje pewność, że nie zostaną one pominięte podczas dalszych prac,
Nakładanie kolejnych warstw – po natryśnięciu pierwszej warstwy grubej na kilka centymetrów niemalże od razu można nanosić kolejną aż do uzyskania pożądanej grubości (a więc odpowiedniej izolacji).
Poprawki – aplikator uzupełnia ewentualne luki, żeby uzyskać jednolitą i szczelną warstwę takiej samej grubości. Dlatego ważne są zarówno szkolenia, jak i doświadczenie naszego specjalisty.
Po nanoszeniu izolacji
Sprzątanie – nasza ekipa aplikatorów starannie sprząta miejsce pracy.
Uwagi i sugestie – właściciel domu powinien wiedzieć o takich rzeczach jak utwardzanie piany, jej wysoka temperatura i konieczność przewietrzenia przestrzeni. Tę wiedzę otrzymuje od naszych wykonawców.