Ekologiczne i nowoczesne ocieplenie poddasza
Piana poliuretanowa to efekt zaawansowanych badań naukowych. Powstaje w wyniku zmieszania dwóch składników – każdy o bardzo złożonym składzie chemicznym, a także przy udziale wysokiego ciśnienia i ciepła. Do spełnienia tych warunków niezbędne są: profesjonalne urządzenia natryskowe i równie profesjonalna wiedza specjalisty.
Wełna celulozowa to jeden z najciekawszych pomysłów na mądre wykorzystanie odpadów celulozowych, czyli makulatury. Kilkumilimetrowe fragmenty papieru są następnie poddawane kąpieli w kwasie borowym i jego solach, dzięki czemu granulat staje się trudno zapalny, a także niewrażliwy na rozwój pleśni i wchłanianie wilgoci.
W pierwszym przypadku otrzymujemy materiał o znakomitych właściwościach izolacyjnych. Świadectwo niezmienności parametrów piany przez 25 lat pozwoli uchronić ochroni środowisko przed spaleniem wielu ton paliw kopalnych w obrębie jednego gospodarstwa, a w skali świata mowa o naprawdę doniosłym wpływie na całą Ziemię. Nasze badania przeprowadzane przez dział RnD udowadniają, że przewodność cieplna, klasa reakcji na ogień i odporność na ściskanie zostają zachowane o wiele dłużej.
W drugim powstaje materiał będący kolejnym wcieleniem odpadów, które zalegałyby na śmietniskach lub zostałyby wpuszczone to atmosfery w wyniku spalenia. A łatwo policzyć, że tylko na ocieplenie jednego typowego dachu o powierzchni 150 m2 wykorzystuje się od 1,5 do 2,5 tony wełny celulozowej.