Jak walczyć ze smogiem poprzez właściwą izolację domu?

Data publikacji:
Data aktualizacji:
walka ze smogiem - ocieplanie budynku pianą PUR
Walka ze smogiem kojarzy się głównie z wymianą kotłów grzewczych i rezygnacją z węgla niskiej jakości. Wszystko jednak powinno rozpocząć się od ocieplenia domu. Dlaczego izolacja termiczna jest tak ważna i czemu warto się na nią zdecydować?

Planowanie dobrej walki, czyli termomodernizacja z głową

Walka ze smogiem to głośny od kilku lat temat, który szczególnie często podnoszony jest w sezonie grzewczym. Wiele mówi się o ograniczeniu dostępu do niskiej jakości węgla oraz wymianie kotłów grzewczych, jednak izolacja domu przed smogiem powinna zacząć się z innej strony. Na nic zdają się nowoczesne urządzenia z paliwem wysokiej jakości, jeśli wcześniej nie zostało przeprowadzone dokładne ocieplanie całego domu. Jeżeli uzyskane ciepło będzie uciekać przez ściany, fundamenty lub dach – rachunki za ogrzewanie wzrosną, a komfort życia – spadnie.

Aby termomodernizacja domu była w pełni skuteczna – musi rozpocząć się od przeprowadzenia izolacji termicznej, która zapobiegnie ucieczce ciepła z wnętrza. Proces ten skutkować będzie wzrostem stopnia efektywności energetycznej domu, co przełoży się na zmniejszenie konieczności dogrzewania domu. Wpłynie nie tylko na obniżenie kosztów życia, ale także emisji toksyn do atmosfery. Jeśli chcesz zadbać o komfort życia, swój portfel i środowisko – zdecyduj się na ekologiczne ocieplenie domu.

Ekologicznie znaczy taniej i lepiej?

Aby zaoszczędzić jak najwięcej, do tematu termomodernizacji należy podejść kompleksowo. Pierwszym krokiem do sukcesu jest izolacja budynku przed smogiem i jego całkowita ochrona przed ucieczką energii – odpowiednia izolacja termiczna może realnie wpłynąć na poprawę jakości powietrza, co przekłada się na zmniejszenie ryzyka wystąpienia alergii i chorób układu oddechowego wywołanych smogiem. Prawidłowe ocieplenie domu chroni przed smogiem poprzez wpływ na jakość powietrza. Czym zatem ocieplić dom? Wysokiej jakości materiał termoizolacyjny to kwestia nadrzędna. Warto zdecydować się na produkt skuteczny, długotrwały i uniwersalny. Takim izolatorem jest właśnie piana PUR.

Właściwości pianki poliuretanowej, np. Purios HR, pozwalają uzyskać optymalny efekt w każdym domu, zarówno starszym, jak i nowobudowanym. Dzięki izolacji natryskowej rachunki za ogrzewanie staną się kilkukrotnie niższe, podobnie jak i zapotrzebowanie na dogrzewanie w chłodnym okresie.

Koszty poniesione na izolację pianą PUR zwracają się już po kilku latach, skutkując zmniejszoną emisją CO2 – co pozytywnie wpływa na Twoje zdrowie. Zaplanowane prace wydają się być kosztowne, droższe jednak może okazać się dogrzewanie domu, z którego ucieka całe wytworzone ciepło. To niepotrzebny wydatek, którego efekt nie jest wart ani złotówki. Izolacja domu przed smogiem to także zabezpieczenie na przyszłość – smog w dużej mierze jest skutkiem używania złej jakości paliw i nieodpowiednich systemów grzewczych. Odpowiednia termoizolacja niweluje ten problem, co przekłada się na zmniejszenie smogu, a to z kolei wpływa pozytywnie na zdrowie i choroby układu oddechowego.

Ty i Twoje dzieci oddychacie jednym powietrzem

Około 70% domów jednorodzinnych jest ocieplonych nieskutecznie bądź nie są one ocieplone wcale. Utrata energii cieplnej sięga do kilkudziesięciu procent, co powoduje, że wnętrza muszą być ciągle ogrzewane, a do powietrza trafiają szkodliwe substacje. Walka ze smogiem trwa, jednak świadomość społeczna wzrasta – coraz więcej osób decyduje się na termomodernizację i izolację cieplną. Nowoczesne metody ocieplenia są wysoce skuteczne – izolacja budynku przed smogiem i utratą ciepła to doskonała inwestycja.

Termoizolacja budynków to działanie długodystansowe, zwłaszcza, jeśli wiesz czym ocieplić dom. Zastosowanie piany PUR pozwala cieszyć się doskonałymi efektami przez lata. Jednorazowa inwestycja zwraca się z nawiązką, bo oprócz dbania o własny portfel – dbasz o środowisko, w którym żyjesz zarówno Ty, jak i Twoi najbliżsi. Im większa świadomość społeczna – tym wyższa korzyść, również dla kolejnych pokoleń.