Jak sprawdzić autentyczność piany Purios na budowie? Czy piana, którą mam na poddaszu to Purios?

Data publikacji:
Data aktualizacji:
Jak sprawdzić autentyczność piany Purios na budowie? Czy piana, którą mam na poddaszu to Purios?
Zastanawiasz się jaka piana została zaaplikowana na Twojej budowie? Chcesz mieć pewność, że produkt, na który się zdecydowałeś jest oryginalny? Zależy Ci na wysokiej jakości pianie, ale nie umiesz zweryfikować Twojego wykonawcy w regionie. W tym tekście odpowiemy na te pytania i podamy kilka praktycznych wskazówek jak sprawdzić autentyczność piany Purios.

Czy Piana na poddaszu to Purios? Dlaczego warto weryfikować autentyczność piany?

Coraz częściej nasi konsultanci odpowiadają na pytania dotyczące weryfikacji autentyczności piany Purios na budowie. Na rynku dostępne jest wiele pian poliuretanowych, ale różnią się parametrami izolacyjnością, a także powtarzalnością produkcyjną. W przypadku pian poliuretanowych trudno zweryfikować na miejscu, jaki produkt został zaaplikowany np. na poddaszu. Po natrysku piany poliuretanowe wyglądają podobnie, ale mogą różnić się parametrami uzyskiwanej izolacji. Zupełnie inne właściwości będzie miała przegroda, w którym zaaplikujemy pianę o współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie 0,033-0,0036 W/mk (jak np. Purios FR), a inne w przypadku izolacji o parametrze 0,039-0,041. Mimo, że cyfry wydają się znikome, dla izolacyjności porównywany parametr lambda np. 0,033 purios FR i np. 0,039 innego producenta to prawie 20% różnica! Co więcej, oznacza to, także inną grubość natrysku zgodną z aktualnymi wymogami przepisów budowlanych. Dodatkowo koszt izolacji będzie różny w przypadku wyboru piany o najlepszych parametrach. Dlatego tak istotne jest, aby móc zweryfikować jaki produkt znajduje się w beczce poliolu i czy to na pewno konkretna piana, na który zdecydował się inwestor.

Jak sprawdzić autentyczność natryskiwanej piany?

Każdy autoryzowany wykonawca piany poliuretanowej Purios po wykonanym natrysku wypełnia szczegółowo dokument o nazwie Deklaracja aplikatora i przekazuje ją inwestorowi. 

Dokument ten zawiera szczegółowe informacje dotyczące aplikatora (nazwa firmy oraz dane aplikatora), dane dotyczące piany używanej do izolacji (typ systemu, numer partii, data produkcji, data ważności), a także miejsce montażu oraz parametry natrysku (np. wilgotność i temperatura otoczenia, temperatura materiału w beczkach, itp.). Jeśli nie otrzymałeś Deklaracji lub uważasz, że zawiera ona błędy to skontaktuj się z nami. Zrób zdjęcie lub skan dokumentu (ważne, aby był czytelny) i prześlij je do nas na adres:  info@purios.com

Na podstawie Deklaracji Aplikatora możesz potwierdzić także autentyczność piany Purios na Twojej inwestycji. Jeśli masz wątpliwości zadzwoń lub napisz wiadomość z kopią dokumentu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.