Jak rozpocząć działalność jako aplikator piany PUR? (część 2)

Data publikacji:
Data aktualizacji:
Jak rozpocząć działalność jako aplikator piany PUR?  (część 2)
Myślisz o rozpoczęciu działalności na rynku izolacji pianą PUR? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, przeczytaj kolejny wpis poświęcony tej tematyce. W pierwszym tekście skupiliśmy się na części technicznej oraz niezbędnym wyposażeniu. W tym artykule przeanalizujemy część „biznesową” przedsięwzięcia.

Twoja grupa docelowa

Na wstępie warto przeanalizować naszą potencjalną grupę docelową, czyli zastanowić się, jakiego rodzaju klientów będziemy obsługiwać. Na polskim rynku występują cztery główne grupy korzystające z usług izolacji natryskowych pianą PUR:


  • Klienci indywidualni – izolacje domków jednorodzinnych: fundamenty, izolacje poziome – podłogi i stropy, poddasza itp.
  • Segment AGRO – budynki inwentarskie, przechowalnie warzyw, owoców, magazyny itp.
  • Segment przemysłowy – izolacje hal, magazynów, zakładów produkcyjnych itp.
  • Segment budownictwa mieszkaniowego, deweloperskiego.

 

Jeśli decyzja już zapadła i jesteś przekonany, że rozpoczynasz nową działalność, warto zwrócić szczególną uwagę na kluczowe procesy całego przedsięwzięcia, czyli dobór specjalistycznego zestawu oraz nawiązanie współpracy z producentem systemów poliuretanowych, który przeprowadzi Cię przez wstępny, newralgiczny okres poznawania branży.Zestawy do natrysku

zestawy do natrysku Agregat natryskowy to jeden z najważniejszych elementów podczas wykonywania usługi, dlatego decyzje o jego wyborze należy dobrze rozważyć. Przetwarzanie systemów PU to specjalistyczny proces, który musi być wykonany perfekcyjnie, aby finalny produkt jakim jest piana poliuretanowa spełniał najwyższe standardy deklarowane przez producentów i oczekiwanych przez inwestorów. Kluczem do prawidłowego przetworzenia materiału  jest sposób zasilania jednostki oraz jej parametry takie jak: stabilność ciśnień oraz odpowiednia moc bloków grzewczych i węży. Na rynku dostępne są agregaty natryskowe kilku producentów o różnych parametrach. Przy wyborze urządzenia ważne jest również, aby sprawdzić dostawcę pod względem obsługi posprzedażowej, serwisu oraz wsparcia technicznego. Do aplikacji pian Purios polecamy maszyny Gama.

Biorąc pod uwagę źródła finansowania maszyn i urządzeń mamy kilka opcji do wyboru – zakup za gotówkę, kredytowanie bądź leasing. Warto także rozejrzeć się nad dofinansowaniem działalności w formie dotacji. Pomoc w tym zakresie niosą regionalne punkty informacyjne funduszy europejskich.

Dostawcy systemów poliuretanowych

A jak wygląda rynek producentów i dystrybutorów systemów piany? Na rynku funkcjonuje kilku producentów oraz dystrybutorów systemów PU. Podobnie jak przy wyborze sprzętu należy zwrócić uwagę na doświadczenie producenta, zasięg jego działalności oraz czy producent poza sprzedażą oferuje również wsparcie techniczne i szkolenia dedykowane firmom rozpoczynającym działalność na rynku systemów natryskowej izolacji termicznej.

Wybór producenta pozostawiamy samym zainteresowanym. Warto wybierać spośród tych producentów, którzy nie tylko wyznaczają standardy technologiczne, ale i we współpracy z klientami oferują partnerskie podejście.