Dlaczego deweloper zdecydował się na wykonanie izolacji pianą poliuretanową Purios?

Data publikacji:
Data aktualizacji:
Dlaczego deweloper zdecydował się na wykonanie izolacji pianą poliuretanową Purios?
Kiedy w projekcie budowlanym dochodzimy do momentu, w którym trzeba zadecydować, jaki rodzaj izolacji wybrać odpowiedź wydaje się niejednoznaczna. Na rynku jest wiele dostępnych materiałów do ocieplenia. Dlaczego w przypadku wielu deweloperów ostateczny wybór pada na pianę poliuretanową? Co zadecydowało?

Kim jest deweloper i czym się zajmuje?

Deweloper to inwestor, który w ramach działalności gospodarczej zobowiązuje się do ustanowienia prawa własności i przeniesienia go na nabywcę. Tak definiuję go ustawa z dnia z 2012 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, która opisuje tylko i wyłącznie transakcje dotyczące rynku mieszkalnego, nie bierze pod uwagę nieruchomości komercyjnych. Deweloperem będziemy nazywać zarówno osobę jak i firmę, która w celach zarobkowych buduje domy wielorodzinne (wolnostojące, bliźniaki) oraz mieszkania. W tym tekście skupimy się głównie na tych pierwszych.

Rynek deweloperski w Polsce od wielu lat przeżywa rozkwit. Mimo wybuchu pandemii, która jak się wszystkim wydawało, obniży dynamikę rozwoju i spowoduje spadek cen, segment kontynuuje wzrosty. W 2021 roku wydano 65 506 pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych, co oznacza wzrost o 30% w stosunku do 2020 r. Według badań  szacuje się, że w Polsce brakuje około 2,4 mln mieszkań.

Z jakimi problemami boryka się deweloper?

Największa bolączką deweloperów jest utrzymanie terminów budowy i przekazania obiektu do klienta końcowego o czasie. Budowa trwa wiele tygodni i na przestrzeni tego okresu zdążają się niespodziewane sytuacje. Absencje pracowników, brak towaru, zmiany cen materiałów, niekorzystne warunki pogodowe, etc. Każdy z deweloperów zna te problemy.  Im bardziej zaawansowany etap budowy, tym bardziej liczy się czas. Jak znacząco przyspieszyć nawet o kilka tygodni realizację budowy i szybko  przekazać nowym właścicielom dom? Warto wybrać sprawdzone i nowoczesne rozwiązania, które docenią klienci, a jednocześnie znacząco przyspieszą proces realizacji samej budowy. Odpowiedzią na te potrzeby jest izolacja wykonana pianą poliuretanowa Purios.

Jaki rodzaj izolacji wybrać do projektu budowlanego?

Na rynku dostępne są różne rodzaje izolacji. Deweloper może wybrać spośród wielu metod, takich jak piana poliuretanowa, wełna szklana i mineralna, styropian lub celuloza. W przypadku budowy osiedla domów jednorodzinnych i wielorodzinnych zdecydowanym faworytem będzie piana PUR.

Ponadprzeciętna szczelność, szybkość aplikacji oraz możliwość docieplenia dowolnego elementu konstrukcji budynku to tylko niektóre z powodów, dla których tak wielu deweloperów decyduje się na izolację termiczną pianką natryskową jako alternatywę dla tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych. Ta nowoczesna izolacja jest też chętniej wybierana przez nabywców – chcą mieć dom, w którym będzie ciepło zimą, a latem przyjemnie i chłodno.

Do najważniejszych zalet pianki natryskowej Purios należą: doskonałe właściwości termoizolacyjne (Purios FR ma najniższy współczynnik przewodzenia ciepła λ z dostępnych na polskim rynku pian otwartokomórkowych na poziomie 0,033-0,036), zapewnienie oddychalności przegród dzięki paroprzepuszczalnym właściwościom ocieplenia, szybki i łatwy montaż izolacji, precyzyjna aplikacja w najbardziej niedostępnych szczelinach, skuteczna eliminacja ryzyka powstawania mostków termicznych poprzez wprowadzenie piany w każdą, nawet trudno dostępną szczelinę. Piany poliuretanowe Purios można zastosować od fundamentów aż po dach, dobierając typ piany do aktualnych potrzeb na budowie. Skontaktuj się z przedstawicielem pian Purios, a dobierze dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Szybkość i skuteczność wykonania izolacji pianą poliuretanową

Szybki czas utwardzania izolacji pianki natryskowej znacznie przyspiesza proces budowy i pozwala na osiągnięcie terminu ukończenia z wyprzedzeniem. W zaledwie 8 godzin doświadczona ekipa wykonawców może ocieplić około 250 m2 poddasza. To oznacza, że w przypadku budowy domów jednorodzinnych znacząco zmniejsza się czas realizacji ocieplenia w stosunku do alternatywnych metod izolacji. Realizacja kolejnych prac może odbywać się już w 48h po wykonaniu izolacji.  

Inną korzyścią dla deweloperów jest to, że nie trzeba tracić czasu na zamawianie konwencjonalnych materiałów izolacyjnych i przechowywanie ich na miejscu budowy. Wykonawcy piany Purios przyjeżdżają na miejsce wyposażony we wszystkie produkty. Jedyne co należy zapewnić wykonawcy to dostęp do źródła zasilania i obiekt do wykonania natrysku.

Do produkcji Puriosa używane są wysokiej jakości składniki, a dodatkowo piana ta uzyskała certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (PZH) oraz CE. Ocieplenie z pianki poliuretanowej nie kurczy się i nie ulega butwieniu. Pianę doceniają także przyszli nabywcy domów, ponieważ jest to produkt innowacyjny, lekki (nie obciąża dachu) i bezpieczny dla zdrowia ludzi oraz zwierząt.

Dlaczego deweloper wybrał pianę PUR:

Systemy izolacji natryskowej wykonane z pianki poliuretanowej (PUR) są obecnie jednym z wiodących wyborów w zakresie izolacji termicznej przez deweloperów domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Decyzja o wykonaniu izolacji natryskowej pianką poliuretanową przyniesie szereg wymiernych korzyści – zarówno pod kątem finansowym, jak i zwiększonego komfortu użytkownika końcowego.